Lieky v tehotenstve

Mám veľký rešpekt pred užitím akéhokoľvek lieku v tehotenstve. Je skutočne pravdou, že liek môže poškodiť plod?

(Erika) – Mnoho nastávajúcich mamičiek má strach užiť akýkoľvek liek v priebehu tehotenstva, aby tým neohrozili zdravý vývin svojho nenarodeného dieťatka. Liekov od bolesti, na chrípku či prechladnutie veľký strach mať nemusíme. Ale vždy je vhodné sa poradiť aspoň s magistrou v lekárni. Čo sa týka iných liekov, vždy to musí byť pod kontrolou vášho lekára. Potom sa ničoho obávať nemusíte. lekár presne vie, aký liek vám môže predpísať.

(Iva) – Ja radšej žiadne lieky neberiem, bojím sa a radšej bolesť vydržím.

(Marta) – Na začiatku tehotenstva a to som ešte nevedela, že som vôbec tehotná, tak som užila Ibalgin a mám neskutočný strach, či som tým miminku neublížila. Pomôžte mi!!!!

(Sabina) – Dobrý deň. Prosím vás chcem sa spýtať. Nikdy naozaj nikdy som nemávala pravidelnú menštruáciu. Asi pred dvomi rokmi mi zistili dosť vážn problém s obličkou a vlastne že to môže byť na základe toho. Tento rok som sa presťahovala do zahraničia, prvé 4 mesiace som vôbec nemala menštruáciu, už som si myslela že som tehotná pretože vetko čo som sa dočítala na internete sedelo. Čo s týka citlivých pŕs, bolestí v podbrušku a pod. Potom som dostala, no dva mesiace zase nič, potom som zase dostala a teraz už dva mesiace zase nič. A zasa tie isté príznaky, prvý krát sa však stretávam s témou bazálna teplota. Dnes som si ju zo zvedamosti merala a mala som 37,7 večer. Prosím vás, som tehotná?

(maribell) – dobry den chcela by som sa opytat ..po porode mam velmi rozhadzany cyklus (niekedy 36 dni niekedy 42 dni) poslednu menstruaciu som mala (prvy den ) 10.11.2013 .. podla toho vychadza ze som v 7 t.t. lenze ovulacia vychaza na 23.11.2013 .. meriam si bazalnu teplotu a preto viem ze ovulaciu som mala az 4.12.2013 . teraz neviem podla coho to mam vypocitat pretoze obycajne tehotenske kalkulacky sa pocitaju podla prveho dna poslednej menstruacie. chcela by som teda vediet v ktorom tyzdni som a podla coho sa to pocita. dakujem

(mars3) – Dobrý deň neviete čo sa stalo so stránkou http://www.kalendar.esvet.eu/Sections.aspx?ln=sk

(chcela by som otehotnieť) – chcem otehotnieť so snúbencom sme sa rozhodli mať dieťatko menštruácia mi začala 1. júla a včera 6. 7. mi skončila nemám ju pravidelnú niekedy po 28 dňoch a niekedy aj po mesiaci a 3 dňoch chcela by som vedieť ked mi skončili včera kedy mám plodné dni.

(suzi) – dobry den chcem sa opytat naposledy som mala menstruaciu 19.augusta trvala do 23 augusta potom som mala dva dni pokoj a 26 augusta som dostala znovu menstruaciu ktora trvala 3 dni a odvtedy nic ziadna menstruacia

(suzi) – dobry den chcem sa opytat naposledy som mala menstruaciu 19.augusta trvala do 23 augusta potom som mala dva dni pokoj a 26 augusta som dostala znovu menstruaciu ktora trvala 3 dni a odvtedy nic ziadna menstruacia

(maja) – Dobrý den,prosim viete mi poradit?Uzivam Adipex retard a zistila som ze som tehotna,moze to ohrozit plod?Dakujem.

(iva) – Dobrý den. Čo ked mám bazálnu teplotu 36,7 stupnov C?